Çiğli Airfel Servisi
Anasayfa Hakkımızda İletişim

Airfel Kombi Arıza Kodları Çözüm - İzmir
 0 536 574 74 12 

Airfel Arıza Kodları, Airfel kombi Arıza, Airfel Hata Kodu: LP, HL, AF, HB, DB, BC, G1, A5, Fr, HP, HT, FL, CL, RB, fB, b2, b4, b3, b5, B6, LE, fH arıza sebeplerini ve çözümleri hakkıda genel bilgi edinebilirsiniz..

Airfel Markalı ürünlerinizin Tamir ve Bakım işlemleri için,

0 536 574 74 12 Servis iletişim numaramızı arayarak, istek talebinize cevap bulabilirsiniz.

Airfel Servis İzmir

Web sitemizde ismi geçen marka ve logo ilgili firmanın tescilli markasıdır. Servisimizin, Airfel firması ile herhangi bir servis anlaşması bulunmamaktadır. Garantili cihazlarınız için lütfen Airfel Servisi çağırınız.Firmamız Airfel markası için özel servis hizmeti vermektedir..

Airfel Kombi Arıza Kodları Arıza Kodları Sebebi Arıza Kodları Sebebi
LP Su basıncı düşük Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonar su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
HL Limit thermostat devrede Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
AF Prosestat devrede değil Kombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HB CH dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
DB Kullanım suyu NTC hatası Eğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
BC Ateşleme hatası veya brülör kontrol hatası Gaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
G1 Gaz valfi modülasyon hatası Eğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
AS Prosestat kontağı kapalı-kararsızlık hatası Fanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer arıza geçmez ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FR Donma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata geçmez ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HP Yüksek su basıncı Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HT CH gidiş NTC aşırı ısınma Eğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FL Baca gazı NTC aşırı ısınma hatası Baca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
CL Reküperatör yoğuşma suyu hata tespiti Reküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
FE Fan encoder sinyali hatası Fan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
rb CH Dönüş NTC hatası Eğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FB Baca gazı NTC prob hatası Eğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b2 İyonizasyon Bileşen Hatası Alev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b4 Beklenmeyen İyonizasyon Hatası Brülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
b3 Gaz Valfi Geri besleme Hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b5 Gaz valfi geribesleme hatası 2 Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b6 Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatası Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
LE Düşük voltaj hatası Eğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Hata ortadan kalkmaz ise Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
Fh Yüksek baca gazı sıcaklığı uyarısı Eğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
© Çiğli Airfel Servisi copyright www.cigliairfel.servisi-izmir.com